Kassam’dan siyonistlere pusu! Karadan saldıran İsrail askerleri arkalarına bakmadan kaçtı

  • Haber7 

Bebek, çocuk, kadın, yaşlı, engelli demeden sivil yerleşim yerlerini vurarak soykırım yapan işgalci İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyinden kara harekatı başlattığı ve hüsrana uğradığı öğrenildi.

İŞGAL ORDUSU, TÜNELDE PUSUYA DÜŞTÜ

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), tanklar ve buldozerlerin Gazze’nin kuzeyinden giriş yaptığı görüntüleri paylaştı.

Gazeteci Mustafa Uzun’un paylaştığı bilgilere göre; bölgeye tank ve buldozerlerle giriş yapan İşgalci askerlerin, tünellerden birine girdiği belirtildi. Tünele giren İsrail askerlerinin pusuya düştüğü ve şiddetli çatışmayla püskürtüldüğü kaydedildi.

ARKALARINA BAKMADAN KAÇTILAR

Sivilleri hava saldırılarıyla katleden Siyonist İsrail, Kassam Tugayları karşısında tutunamadı. Tünellerden püskürtülen Siyonistler, arkalarına bakmadan kaçtığı bildirildi.

“HAMAS YENİ BİR SÜRPRİZ SALDIRI PEŞİNDE”

O anların görüntülerini yayınlayan IDF, Hamas‘ın yeni bir sürpriz saldırı peşinde olduğunu iddia etti.

“İŞGAL ORDUSUNA AİT ARAÇ KALMADI”

Saldırıyı püskürten Hamas ise Gazze Şehri’ne girmeye çalışan İsrail tanklarının geri çekilmek zorunda kaldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, “Gazze Şeridi’ndeki yerleşim bölgelerinde kesinlikle herhangi bir kara ilerlemesi yok. Selahaddin Caddesi’nde işgal ordusuna ait tanklar iki sivil aracı hedef aldı ve direniş onları geri çekilmeye zorlamadan önce caddeyi buldozerlerle yıktı. Şu anda Selahaddin Yolu üzerinde işgal ordusuna ait herhangi bir araç bulunmuyor” denildi.

KASSAM 12 SAATTE 3 ZIRHLI ARAÇ, 3 TANK İMHA ETTİ

Hamas yetkilisi Usame Hamdan, yaptığı açıklamada “Mücahitler son 12 saatte 3 zırhlı araç ve 3 Merkava tipi tank imha etti.” dedi. 

Öte yandan ağır bombardımanların İsrail’in kara saldırısında yaşadığı hezimetin intikamı olduğu belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x